بلغارستان یکی از کشورهای بالکان است که کوه های بی نظیری دارد و در گذشته بخشی از امپراتوری عثمانی محسوب می شد. به همین دلیل فرهنگ آن ترکیبی از فرهنگ ترکی و اروپایی است.

بلغارستان با کشورهای یونان، ترکیه، رومانی، صربستان و جمهوری مقدونیه همسایه است و در شرق جمهوری دریای سیاه قرار دارد. شمال کشور تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد، در حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است. بیشتر اقلیم بلغارستان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است و نواحی ساحلی دریای سیاه نیز آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد.

مناطق تفریحی مهم
ساحل دریای سیاه، نیم ساعت فاصله پروازی از صوفیا، 230 کیلومتری فرودگاه بین المللی وارنا، دارای 40 هتل با 11500 تخت با 6 کیلومتر ساحل به عرض 100 متر با ساحل شنی، دریای آبی، تپه های پوشیده از درخت در کنار ساحل، از مهم ترین جاذبه های گردشگری منطقه تفریحی آلبنا است.

در منطقه تفریحی پانوراما شاهد فعالیت 30 رستوران متنوع هستیم که غذاهای بلغاری، اروپایی، هندی، یونانی، انگلیسی، آلمانی و چینی عرضه می کنند.

منطقه امباسادور با آب و هوای بسیار عالی، استخرهای سرپوشیده و سر باز که در طول سال فعال هستند، از دیگر فضاهای توریستی بلغارستان به شمار می آید.

منطقه تفریحی شن های طلایی، تلفیق بسیار زیبایی از دریای آرام با جنگل های سرسبز در کناره ساحل و آب های معدنی است. عمق این ساحل شنی در بعضی جاها به 100 متر می رسد.

شن های طلایی، منطقه ای برای گذراندن تعطیلات با سرگرمی و تفریحات ورزشی است که هتل های شیک و مدرن با رستوران های بزرگ دارد.


باشگاه تعطیلات ریوی یرا (وارنا) در 18 کیلومتری شمال وارنا نیز منطقه تفریحی در سواحل دریای سیاه با چشم اندازی بسیار زیبا است.

وارنا، به پایتخت دریایی یا تابستانی بلغارستان موسوم است . این شهر سومین شهر بزرگ بلغارستان بعد از صوفیه و  شهر پلاودیر است .

در عین حال ، یکی از مهمترین شهرهای بلغارستان به عنوان یک مقصد مهم گردشگری توریستی ، یک مرکز مهم تجاری، یک  مرکز بزرگ دانشگاهی و مهمترین مقر نیروی دریایی بلغارستان به شمار می رود .

مسافرت به وارنا و اطراف آن می تواند به صورت هوایی، دریایی ، زمینی از طریق مسیر جاده ای و قطاری صورت می گیرد . فرودگاه وارنا واقع در ۸ کیلومتری غرب مرکز شهر، قطب اصلی سفر در این شهر است . بین فرودگاه وارنا، شهر وارنا و فرودگاه بورگاس ، اتوبوس رایگان وجود دارد. دو پایانه مسافر بری مهم اتوبوسرانی ، خدمات مسافربری شهر را ارائه می کند.یک اتصال اتوبوس طولانی تر منظم به شهر های صوفیه ، ولیکوتارونوو، مورمای و پلاودیو وجود دارد و به طور بین المللی به استانبول ، یونان ، رومانی و کشورهای اروپای غربی ارتباط دارد . در عین حال خدمات تاکسیرانی برای ارتباط مسیرهای مرکز شهر به تفرجگاههای متعدد وجود دارد. و در عین حال دارای یک ایستگاه قطار است که در موقعیت مرکزی شهر قرار دارد که چند متر از مرکز شهر فاصله دارد.

وارنا بلغارستان

ساحل وارنا بلغارستان

یک ترمینال گشت که ایستگاه مهم برای مسافران دریایی به شمار می رود در موقعیت یک سنگ اندازی از مرکز شهر واقع است و هم ایستگاه قطار و هم ناوگان گشت به خوبی با یک اتوبوسرانی و تاکسیرانی منظم شبکه گذاری شده است . خدمات جاوکلان در این شهر متعدد و متنوع است. اکثر هتل های آن در محدوده های هتل ۲ تا ۵ ستاره هستند .

معروفترین هتل های آن ، شامل تفرجگاه های ساحلی اگزینوگراد ، کنستانتین و هلنا ، سانی دی ، چایگا ، ریسوریا، و ماسه های طلایی هستند که همگی آنان در شمال وارنا در امتداد تنگه ۲ کیلومتری واقع است . دیگر مکان هایی که شما می توانید در آنجا از مکان و غذا برخوردار باشید، در ویلاهای گروهی متعددی قرار دارند.

وارنا بلغارستان

ساحل وارنا

جاذبه های گردشگری وارنا  دامنه گسترده ای از جاذبه های طبیعی و تاریخی را شمال می شوند.

موزه دریایی در سال ۱۸۹۰ در جنوب باغ دریایی احداث گردیده این موزه یکی از عجیب ترین بخش معماری آن نرمال و یکی از نماد  های وارنا است .

برجسته ترین حقیقت هنری ان که تخریب گر ( دراز کی) موسوم به گردباد سخت ناوگان ترکی به هامیدان به در طول جنگ بالاکان است .

موزه قوم شناسی در یک مکان متقارن واقع است که در سال ۱۸۶۰ احداث گردید گردید و داستان تنوع فرهنگی ثروت افراد و مردم  وارنا از نیمه دوم قرن نوزدم ناشده هستیم میلادی را بازگو می کند.

موزه باستان شناسی وارنا، بیش از ۱۰۰ هزار اشیاء و مواد حفاری شده و کنده کاری شده که در مناطق مختلف در سراسر شمال شرق بلغارستان را نمایش می دهد . برای بازدید از مهمترین اشیایی باستان شناسی ، باید سالن های مهم این موزه را دیدن نمائید .

معروفترین آثار هنری و صنایع دستی در این دوره ، قدیمی ترین گنجینه طلایی همان موسوم به مکان های وارنا است که به حدود ۶ هزار ستان قبل بر می گردد، در سال ۱۹۷۲ حفاری هستند.که در سه سالن مجزا در معرض نمایش گذاشته شده است.

وارنا بلغارستان

کلیسای وارنا بلغارستان

باغ دریایی قدیمی ترین و بزرگترین پارک تفریحی در بلغارستان است. این پارک جایگاه اکثر شخصیت های برجسته این دوره است  که مکانی جالب و معرکه برای تفریحات خارج از خانه است . شما می توانید یک پیاده روی ، دوچرخه سواری و بسیاری ورزش های دیگر در اطراف دریا انجام دهید . در این میان یک مجموعه کلوپ های دیگر در اطراف دریا انجام دهید. در این میان یک مجموعه کلوپ های ساحلی و موزه دارد که به نواختن انواع موسیقی های راک ، پاپ، امریکایی پاپ و چالگا می پردازد.

نمایشگاه آکواریوم وارنا عمدتاً مشکل از گیاهان و جانوران دریای سیاه است .

به طور کلی بیش از ۱۴ گونه ماهی شامل ماهی آب شیرین ، ماهی مدیترانه ای و ماهی های عجیب و غریب از نواحی مختلف اقیانوسی جهان وجود دارد

وارنا بلغارستان

ساحل وارنا بلغارستان