<

هند

هند

 

 

جاذبه های گردشگری چنای

شبه قاره هند با تجارت ، ثروت ، فرهنگ و تاریخ غنی و طولانی اش شناخته میشود. هند تا قبل از تسلط انگلیس ثروتمند ترین کشور جهان بود.

پنج هزار سال پیش و در شبه قاره هند فرهنگ هارپن در دره سیندهو  ایجاد شد و همین نکته سرآغازی بزرگ در این گنجینه بزرگ آسیا بود. 

 

  • هند هفتمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ مساحت و دومین کشور از نظر جمعیت است. 
  • هند از لحاظ سیاسی یکی از دموکرات ترین کشور های دنیاست. 
  • استقلال هند در تاریخ ۱۵ اگوست ۱۶۷۴ به وقوع پیوست. این روز، روز رهایی هندوستان از سلطه و قوانین بریتانیا بود.
  • جالب است بدانید که هند در طول تاریخ هزار ساله خود هیچ گاه به کشوری حمله نکرده است!!! این مساله به معنای صلح طلبی است!!! 

 

هند، مهد هزار دین و مذهب


در هند چهار مذهب هندو، بودا، جینی و سینک وجود دارد. 

البته با وجود این همه تنوع فرهنگی، تور هندوستان را می توان فرصت مناسب برای دیدن هم زمان پیروان ادیان الهی مانند اسلام، یهود و مسیحیت در کنار هم دید.

با وجود اینکه غالب مردم پیرو آیین های بودایی و هندو هستند؛ اما در هند ۳۰۰ هزار مسجد فعال برای مسلمانان وجود دارد.

معبد ویشنو در شهرستان در قرن ۱۰ ساخته شده ، بزرگترین زیارتگاه ها مذهبی در جهان است. بزرگتر از رم و یا مکه، به طور متوسط ۳۰هزار بازدید کننده دارد و ۶ میلیون دلار آمریکا به معبد در هر روز اهدا میشود

در سفر به هند بی شک یکی از نکاتی که توجه شما را به خود جلب می کند طیف متنوعی از لهجه ها، زبان و گویش های مختلف است که این تنوع منجر به تنوع فرهنگی بی حد و حصر هندوستانشده است .
 

هندوستان دومین منبع دانشمندان و مهندسان جهان

سیستم شماره گذاری و همچنین تعریف عدد صفر در هند اختراع شد.

در جولای ۱۹۸۷سانسکریت مادر زبان اروپایی شناخته شد از سوی دیگر این زبان، بهترین زبان برای برنامه نویسی کامپیوتری است.

شطرنج اختراع مهم هندوستان، که همه ساله علاقه مندان زیادی را برای دیدن مسابقات شطرنج به سمت خود جذب می کند.
 

با عجایب هند آشنا شوید

۱. کشاورزی نه تنها شغل غالب مردم هندوستان است بلکه یکی از مهمترین بخش های اقتصادی این کشور نیز به شمار می رود.

۲. هندوستان بیشترین تعداد پست خانه در کل دنیا را دارد.

۳. در راه آهن هندوستان بیش از یک میلیون نفر استخدام هستند.

۴. هنر های رزمی ابتدا در هند ابداع شد و بعدها توسط مبلغان بودایی به دیگر نقاط آسیا گسترش پیدا کرد.

۵. یوگا یکی از قدیمی ترین ورزش های هندوستان است که قدمت ۵۰۰۰ ساله دارد.
 

طبیعت بکر شبه قاره اسرار آمیز هند

هند بی شک یکی از متنوع ترین طبیعت ها در دنیا را دارد. این تنوع همه نوع سلیقه را پاسخ می دهد. شما چه آب و هوایی را دوست دارید؟سرد در کوههای پوشیده از برف هیمالیا یا گرم در بیابان های هند؟!


اگر از کشوری می آیید که هوای گرم و خشک دارد و مایل هستید که انرژی از دست رفته خود را با نسیم خنک و یا حتی هوای سرد، بدست بیاورید؛

به شما پیشنهاد می کنیم به منطقه کشمیر سفر کنید. شما در کشمیر سردترین نقطه را تجربه خواهید کرد، جایی که مرتفع ترین آبشار جهان یعنی چراپونجی قرار دارد. در همین کشور شما خشک ترین منطقه روی کره زمین یعنی بیابان تیهاررا خواهید دید. 

بیش از نیمی از مرز های کشور هند به سواحل زیبا منتهی می شود. البته هرگز فراموش نکنید که هند در شمال خود میزبان رشته کوه های هیمالیا، مرتفع ترین کوه دنیا، است. 

 

در راه سفر به سمت کوه های هیمالیا حتما از پل بایلی دیدن کنید. پل بایلی مرتفع ترین پل جهان است و در دره لاداخ بین رودخان های دراس و سورودر کوه های هیمالیا واقع شده است. این پل توسط ارتش هندوستان در سال ۱۹۸۲ ساخته شده است .


واراناسی

که تحت عنوان بِنارس شناخته شده است، شهر تاریخی است که به عقیده پیروان بودا، ۵۰۰ سال قبل از میلاد توسط خدای بودا بازدید شده است و از قدیمی ترین شهر هایی است که هنوز مسکونی است 
 

با ما همراه باشید تا شما را با چند شهر دیگر هندوستان آشنا کنیم:

آکرا:
آکرا را بیشتر با تاج محل میشناسند. تاج محل یکی از بزرگترین و مشهورترین عمارت هایی است که توسط شاه جهان، برای همسر محبوبش بنام ممتاز محل، بنا شده است.

تاج محل یکی از عجایب هفتگانه جدید به شمار می آید و سومین سایت میراث تاریخی دنیاست. ساخت تاج محل ۲۲ سال طول کشید و توسط ۲۰ هزار کارگر، معمار و جواهرکار، برای ساخت بنا و باغ های آن، بنا شد. حال از خودتان بپرسید که آیا می شود به هندوستان سفر کرد و این بنای زیبا را ندید؟

جیپور:
شهری که به شهر صورتی شهرت دارد. مرکز ایالت راجستان است و از مراکز مشهور توریستی و آموزشی هند به شمار می آید.

گردشگران بسیاری برای تماشای قلعه ها، کاخ ها و بنا های تاریخی به جیپور می آیند تا عظمت و شکوه گذشته آن را در این بنا ها ببینند.
بهترین هتل ها در جیپور واقع شده است.


گوا:
مطمئن باشید علاقه مندان به ساحل آفتابی حتما دربرنامه تور خود یک زمان را به سواحل زیبای گوآ اختصاص میدهند. به خاطر سواحل زیبا و بکرش بسیار معروف است و بدون شک ۹۰ درصد فعالیت های گردشگری در سواحل گوآ انجام میگیرد.

گوآ دو فصل اصلی گردشگری دارد : زمستان و تابستان

در زمستان غالبا گردشگرانی از اروپا به گوآ می آیند تا از هوای مطبوع آن لذت ببرند. در حالی که در تابستان که فصل بارانی گوآ به حساب می آید، گردشگرانی از اطراف هند برای گذران اوقات فراغت به این منطقه سفر میکنند.

بدون شک بسیار از گردشگران به خاطر آرامش و زندگی ساده و بدون دغدغه رایج در این منطقه، گوآ را به عنوان خانه دوم خود انتخاب میکنند.

کشمیر:
کشمیر مهد هیمالیا است. کشمیر را به عنوان بهشت روی زمین می شناسند و یکی از زیباترین نقاط روی زمین است. هرچند که در دو دهه تروریسم، زیبایی این زادگاه هیمالیا را تحت شعاع قرار داد.

دولت جامووکشمیرسهم نطقه جغرافیایی اصلی شناخته شده به عنوان "ناحیه زیرین هیمالیا" ویا "جلومدره" (کشمیر)، "ناحیه داخلی هیمالیا" یا "درهایندوس" (مناطقلاداخومرزی) نیزنامیده میشود

" ناحیه بیرونی هیمالیا "ویا" رشته کوه جنوب "(جامو) قرار دارد. هیچ چیز از زیبایی بی حد و حصر کشمیر کم نمی کند. مطمئن باشید مناظری در کشمیر خواهید دید که نمونه آن را در هیج جای دنیا نخواهید یافت.


دهلی:
و اما نوبت به پایتخت پر هیاهوی هند رسید. دهلی به حق تاج پایتختی را برسر دارد. سنت و مدرنیته در کنار هم در هلی نو دهلی قدیم!  

پایتخت هندوستان با جاذبه های متنوع و وسیعی از جمله مساجد، کاخ ها، بناهای تاریخی انعکاس دهنده تاریخ هندوستان است. از جمله مکان های مهم دهلی قدیم است که قلعه باشکوه سرخ در آن قرار دارد.

اما از زیبایی های دهلی نو میتوان به ساختمان های مدرن دولتی، سفارتخانه ها و ... اشاره کرد.قطب منار دومین برج مناره ای بلند تاریخی در هند است.

هفتمین کشور بزرگ جهان است که از کوه های بلند هیمالیا تا منطقه گرمسیر کرالا و از گنگ مقدس تا شن های بیابان کشیده شده است. بیش از یک میلیارد نفر به دو هزار گروه های قومی تقسیم شده و با بیش از 200 زبان مختلف صحبت می کنند. مطابق با اندازه و جمعیت آن، هند دارای تنوع تقریبا بی پایانی از فرهنگ ها، مناظر، بناها و مکان های جالب است. از ویرانه های باستانی، ساختمان های مذهبی جذاب، شهرستان های عجیب و غریب و چشم اندازهای متنوع مجموعه ای بی پایان از جاذبه های توریستی در هند وجود دارد که هرگز هیبت و جذابیت خود را برای بازدیدکنندگان از دست نخواهند داد.


1. خط ساحلی کرالا 
خط ساحلی کرالا زنجیره ای از تالاب ها و دریاچه ها به موازات ساحل دریای عرب در ایالت کرالا است. خط ساحلی کرالا برای بسیاری از گونه های منحصر به فرد آبزیان از جمله خرچنگ، قورباغه ها و ماهی های گوبی، پرندگان و حیوانات مانند سمورهای آبی و لاک پشت خانه به حساب می آید. امروزه، گردشگری خانه قایقی، با چندین کتووالام بزرگ (قایق برنجی سنتی، در حال حاضر به هتل های شناور تبدیل شده اند) با رفت و آمد در آبراه ها، محبوب ترین فعالیت توریستی در خط ساحلی کرالا است.


 

خط ساحلی کرالا


2. کاخ دریاچه 
کاخ دریاچه در دریاچه پیچولا در شهرستان اودایپور به عنوان یک کاخ تابستانی سلطنتی در قرن 18 ساخته شده بود. امروز یک هتل لوکس 5 ستاره ، تحت عنوان " هتل ها استراحت گاه و قصرهای تاج" است. هتل کاخ دریاچه در حمل و نقل مهمانان به هتل از اسکله در کاخ شهر در ساحل شرق دریاچه پیچولا عمل یک قایق را انجام می دهد. این کاخ در سال 1983 زمانی مشهور شد که در فیلم اختاپوس جیمز باند به عنوان خانه شخصیت اول استفاده شد.

 

کاخ دریاچه


3. معبد ویروپاکشا 
ساخت این معبد در شهر همپی به عنوان یک معبد کوچک آغاز شده و سپس به یک مجتمع بزرگ تحت حاکمان ویجایانگارا گسترش یافت. اعتقاد بر این است که این معبد بدون وقفه از زمانی که حرم کوچکی بود و در قرن هفتم پس از میلاد ساخته شد در حال کار است و آن را یکی از قدیمی ترین معابد هندو در هند کرده است.

 

معبد ویروپاکشا


4. پالولم 
پالولم جنوبی ترین ساحل توسعه یافته گوا و هم چنین یکی از زیبا ترین سواحل منطقه است. یک خلیج طبیعی احاطه شده توسط پرتگاه های بلند در دو طرف، و دارای دریایی آرام با یک بستر کم شیب است. برای کسانی که بر این باورند که ساحل نمی تواند بدون رستوران  و هتل های خوب بهشت باشد، با یک شب زنده داری و رستوران های تاپ، پالولم را تبدیل به مکان بانشاط کرده است.

 

پالولم


5. پارک ملی کانها 
پارک ملی کانها یکی از زیباترین مناظر حیات وحش در آسیا و یکی از بهترین نقاط برای مشاهده اجمالی ببر درهند است. جنگل های سرسبز و بامبو، مراتع پوشیده از چمن و دره های کانها الهام بخش رودیارد کیپلینگ برای رمان معروف خود "کتاب جنگل" بوده و این یکی از جاذبه های برتر توریستی در هند است.

 

پارک ملی کانها


6. هارماندیر صاحب 
هارماندیر صاحب، شناخته شده به عنوان معبد طلایی، مهم ترین جاذبه توریستی آمریتسار ، و مهم ترین مکان مذهبی سیکها است. ساخت و ساز معبد توسط گورو رامداس جی در قرن 16 آغاز شد. در قرن 19، مهاراجه رانجیت سینگ طبقات فوقانی معبد را با طلا پوشش داده است. این معبد بسیار زیبا است، و همیشه مملو از هزاران نفر زائر از سراسر هند می باشد.


 

هارماندیر صاحب


7. جایسالمر 
جایسالمر واقع در گوشه غربی راجستان در نزدیکی مرز پاکستان، شهر کویری ناب است. دیوارهای زرد ماسه‌ای"شهر طلایی" از بیابان تار مانند صحنه ای از شب های عربی بالا می آید، در حالی که جایسالمر شهر را مانند تاجی می پوشاند. تجارت کنترل نشده چشم انداز زیبای جایسالمر را کاهش داده، اما حتی با همه توریست ها و اتوبوس های تور، باز هم یکی از محبوب‌ترین جاذبه های توریستی در هند باقی مانده است.

 

جایسالمر


8. غار آجانتا 
غار آجانتا بنای تاریخی، صخره های برش یافته ای از قرن دوم قبل از میلاد می باشد.غارهای با شکوه آجانتا در حدود 650 سال پس از میلاد متروکه بوده است و تا 1819 فراموش شده بود، زمانی که یک حزب شکارچی بریتانیایی بر آن ها چیره شد. قرنطینه کردن این غارها کمک به حفاظت خوب آن ها کرد طوری که در آن برخی از نقاشی ها تا به امروز باقی مانده است. نقاشی‌های دیواری همه چیز را از جمله میدان های جنگ برای کشتی های قایقرانی، خیابان های شهر و جنگل های انبوه پر از حیوان، کوه های پوشیده از برف را به خوبی نشان می دهد. شهر اورنگ آباد دروازه ورود به غار آجانتا و هم چنین غار دیدنی الورا است.

 

غار آجانتا


9. بنارس 
واقع در سواحل رودخانه گنگ، بنارس برای هندو، بودایی و جین مقدس است و هم چنین یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی در جهان است. از جنبه های بسیاری بنارس بهترین و بدترین جنبه های هند را مجسم می کند، و می توان آن را کمی خسته کننده دانست. این صحنه که زائران در رودخانه گنگ در زمان طلوع آفتاب به عبادت مشغولند در مقابل پشت صحنه معابد قدیمی، احتمالا یکی از چشمگیرترین مناظر در جهان است.

 

بنارس

 

10. تاج محل 
تاج محل در آگرا مقبره ای از سنگ مرمر سفید است، که بین سال های 1632 و 1653 به دستور امپراطور مغول شاه جهان به یاد همسر مورد علاقه خود ساخته است. به نام "اشک بر گونه ابدیت" یکی از شاهکارهای معماری مغول و یکی از جاذبه های توریستی بزرگ در هند است. علاوه بر آرامگاه از سنگ مرمر سفید، تاج محل شامل چندین ساختمان زیبای دیگر، استخرهای منعکس کننده، و باغ های زینتی وسیعی با درختان گل و بوته است.

 

تاج محل
 

 

 

 

ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده:
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی