<

چین

چین

چین دارنده قدیمی‌ترین تمدن مداوم در جهان، بسیاری از جاذبه‌های تاریخی مانند شهر ممنوعه معروف، دیوار بزرگ و ارتش تراکوتا را عرضه می‌دارد. در سال‌های اخیر چین با تصمیم گیری‌های مناسب اقتصادی و اقتصاد باز در تجارت خارجی به سرعت مدرنیزه شده است. دورنمای شهری بلند پروازانه از شانگهای و دیگر شهرهای چینی تاکیدی بر این پیروزی از این روند دارند.

سفر به چین به طور فزاینده آسان‌تر شده هر چند دیدن همه جاذبه‌های توریستی برتر در چین با توجه به اندازه گسترده‌ی این کشور ناممکن باشد. در این مقاله ۱۰ جاذبه برتر چین را به شما معرفی میکنیم.

پودانگ

پودانگ منطقه‌ای در شانگهای در سمت شرقی رودخانه Huangpu است که به عنوان مرکز مالی و تجاری چین پدید آمده است. چشم انداز آسمان خراش‌ها در مکانی که تا ۲۰ سال پیش فقط زمین‌های کشاورزی بود دیدنی است. آسمان خراش‌ها شامل برج نمادین مروارید شرقی، مرکز مالی جهانی شانگهای، ساختمان جین مائو و برج شانگهای است.

پودانگ Pudong Skyline

غار موگای

غار موگای از ۴۹۲ معبد به طول ۲۵ کیلومتر تشکیل شده که در جنوب شرقی مرکز دان‌هوانگ، در مسیر جاده ابریشم قرار دارد . غارها شامل برخی از بهترین نمونه‌های هنر بودایی در یک دوره در حدود ۱۰۰۰ سال است. ساخت و ساز زیارتگاه غار بودایی در سال ۳۶۶ میلادی به عنوان مکانی برای ذخیره متون و هنر آغاز شد. غارهای موگای یکی از سه معبد صخره‌ای باستانی معروف در چین است.

غار موگای Mogao Caves

بودای لشان

بودای بزرگ لشان یک مجسمه بودای غول پیکر تراشیده شده در صخره‌ای در سیچوان در غرب چین است. ساخت آن در سال ۷۱۳ در دوران سلسله تانگ آغاز شده و در سال ۸۰۳ به پایان رسید. که حاصل تلاش هزاران مجسمه ساز و کارگر بود. بودای بزرگ لشان حدود ۷۱ متر ارتفاع دارد و اندازه‌ی هر انگشتان دست به سه متر می‌رسد.

بودای بزرگ لشان Leshan Giant Buddha

کوه هوانگ

یکی از مقصدهای مهم گردشگری چین  ، رشته کوه هوانگ در شرق چین است که همچنین به عنوان کوهستان هونگشان (“کوه  زرد”) شناخته شده است. این منطقه برای مناظر، درختان کاج، شکل قله‌های گرانیتی و ابرها شناخته شده است. در دوران باستان تقریبا ۶۰۰۰۰ پله سنگی به سمت رشته کوه تراشیده شده‌اند. امروز تله‌کابین نیز فعال است که گردشگران می‌توانند با سوار شدن در آن به طور مستقیم از پایه به یکی از قله‌ها برسند.

کوه هوانگ Mount Huang

رودخانه لی کروز

رودخانه لی کروز از گویلین تا یانگ‌شا در هر سفری به استان گوانگ‌شی شمال شرقی کاملا چشم‌نواز است. این مکان چشم اندازی با تپه‌های شگفت انگیز، صخره‌های شیب دار، غارهای باور نکردنی و روستاهای کشاورزی و با باغ‌های بامبو تزئین شده است. همراه با مناظر خیره کننده و طعم و مزه زندگی آرام به دور از شهرهای بزرگ، در امتداد رودخانه لی یکی از جاذبه‌های توریستی برتر در چین است.

رودخانه لی کروز Li River Cruise

ارتش تراکوتا

ارتش تراکوتا مجموعه‌ای از مجسمه‌های سفالی ارتش شیعه شین هوانگ (۲۲۱ قبل از میلاد تا ۲۰۶ سال قبل از میلاد)، نخستین امپراتور چین را به تصویر می‌کشد. این محبوب‌ترین جاذبه توریستی در شیان و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها در تمام چین است. تخمین زده می‌شود که سه چاله آن حاوی بیش از ۸۰۰۰ سرباز ارتش تراکوتا، ۱۳۰ ارابه با ۵۲۰ اسب و ۱۵۰۰ اسب سواره نظام باشد که اکثریت آن هنوز در چاله دفن شده است.

ارتش تراکوتا Terracotta Army

بندرگاه ویکتوریا

بندرگاه ویکتوریا یکی از جاذبه‌های مهم توریستی در هنگ کنگ و یکی از عمیق‌ترین بنادر در جهان است. این بندر نمایش خیره کننده ‌ای از آسمان خراش‌ها از جزیره هنگ کنگ در یک طرف و خط ساحلی در طرف دیگر را ارائه می‌دهد. بندرگاه ویکتوریا همچنین یکی از شلوغ‌ترین بنادر در جهان با صدها کشتی و قایق سرعتی است. یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن بندر سفر با Star Ferry است.

بندرگاه ویکتوریا Victoria Harbour

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه واقع در مرکز پکن، بزرگترین کاخ جهان با پوشش ۷۲ هکتار است که از سال ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شده است. مجموعه کاخ متشکل از ۹۸۰ ساختمان سالم باقی مانده با ۸۷۰۷ اتاق همراه با یک خندق عمیق شش متری و ده متر دیوار است. بیست و چهار امپراتور در سراسر کشور برای تقریبا ۵ قرن تا زمان کناره‌گیری پویی، آخرین امپراتور چین در این مکان حکومت کرده‌اند. امروزه شهر ممنوعه موزه و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی در چین است.

شهر ممنوعه Forbidden City

کاخ پولاتا

کاخ پولاتا در ۱۳۰ متر بالاتر از دره لهاسا قرار گرفته که تا ۱۷۰ متر ارتفاع دارد و بزرگ‌ترین ساختار به یاد ماندنی در تبت است. ساخت و ساز کاخ فعلی در سال ۱۶۴۵ در زمان سلطنت دالایی لامای پنجم آغاز شد و با پاترنگ گارگو یا کاخ سفید در سال ۱۶۴۸ به پایان رسید. پاترنگ ماپو یا کاخ سرخ، بین ۱۶۹۰ تا ۱۶۹۴ به آن اضافه شد. کاخ پولاتا محل اقامت دالایی لاما بود تا زمانی که دالایی لامای چهاردهم پس از حمله چینی در سال ۱۹۵۹ به هند فرار کرد.

کاخ پولاتا Potala Palace

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بین قرن ۵ قبل از میلاد تا قرن ۱۶ میلادی برای حفاظت از مرزهای شمالی امپراتوری چینی از حملات قبایل چادرنشین از شمال ساخته شده، بازسازی شده و نگه‌داری شده است. اکثر دیوار موجود در طول سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴ م) ساخته شد. وضعیت دیوار بزرگ چین از محدوده عالی تا بعضی قسمت‌های خراب شده است. محبوب‌ترین منطقه دیوار بزرگ در Bādálǐng است. همچنین قسمت بازسازی شده اما کمتر توریستی Sīmǎtái و Jīnshānlǐng نیز دیدنی هستند.

دیوار بزرگ چین Great Wall of China

 
 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده:
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی